Prawo Budowlane i Nieruchmości

PRAWO BUDOWLANE I NIERUCHOMOŚCI

 

Proces budowlany wymaga nie tylko doskonałego przygotowania technicznego, ale również specjalistycznej pomocy prawnej. Doświadczenie, które zdobyliśmy na przestrzeni lat w pracy dla naszych Klientów pokazuje, że nawet najlepiej przygotowana pod względem technicznym budowa nie gwarantuje 100 % bezpieczeństwa dla inwestora, wykonawcy, podwykonawczy przed nierzetelnymi kontrahentami. Pomoc prawnika jest niezbędna zarówno na etapie po realizacji inwestycji budowlanej, jak i na etapie jej planowania oraz realizacji.

 

Prawnicy Kancelarii posiadają wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej z zakresu prawa budowlanego, w tym na etapie projektowania, realizacji procesów inwestycyjnych oraz rozwiązywania sporów powstałych w związku z nienależytym wykonywaniem umów o roboty budowlane.

 

Departament prawa budowlanego i nieruchomości KDDK DopierałaKubot Adwokaci i Radcowie Prawni zapewnia także wsparcie dla nabywców lokali mieszkalnych w ramach umów deweloperskich oraz prowadzi spory związane z wystąpieniem wad lokali mieszkalnych oraz budynków wielorodzinnych.

 

Szczególną dziedziną naszej praktyki jest doradztwo na rzecz Wspólnot Mieszkaniowych oraz zarządców nieruchomości.

 

Kierownikiem departamentu prawa budowlanego i nieruchomości KDDK DopierałaKubot Adwokaci i Radcowie Prawni jest wspólnik Kancelarii radca prawny Magdalena Kubot, która swoje doświadczenie zdobywała w pracy m.in. dla jednej z największych firm budowlanych na Dolnym Śląsku oraz stałej obsłudze jednego z wrocławskich zarządców nieruchomości.

 

Departament prawa budowlanego i nieruchomości KDDK DopierałaKubot Adwokaci i Radcowie Prawni zajmuje się m.in.:

 

- sporządzaniem i analizą umów dotyczących procesu budowlanego;

- reprezentacją w sporach z inwestorem, wykonawcą i podwykonawcą;

- mediacją i arbitrażem w sporach z inwestorem, wykonawcą i podwykonawcą;

- wsparciem procesów inwestycyjnych;

- zastępstwem procesowym w sporach budowlanych;

- analizą umów deweloperskich;

- zastępstwem procesowym w sporach dotyczących wad występujących w lokalach mieszkalnych oraz budynkach wielorodzinnych;

- bieżącą obsługą Wspólnot Mieszkaniowych;

- wsparciem zarządców nieruchomości;

- doradztwem w procedurze zamówień publicznych i reprezentacją przed Krajową Izbą Odwoławczą.

 

prawo budowlane, oferta nieruchomości, kancelaria prawna, kancelaria adwokacka, porady prawne
testowyt content block

testowy content block